Cross ile Enduro Arasındaki Farklar Nelerdir?

Cross Scooter ile adrenalinin tadını almaya yaklaşmak, Enduro ile yollara koyulmak aklınızda varsa önce aradaki farkları bilmelisiniz.

Tıpkı arabalarda olduğu gibi motosikletlerde de birçok farklı sınıf var ve her biri başka zevklere, ihtiyaçlara cevap veriyor. Örneğin; her zaman konfor sizin için öncelikliyse scooterlar ilk tercihiniz olabilir. Klasiklerin tutkunuysanız ve gösterişi seviyorsanız Chopperlar ilgi alanınıza girebilir. Ancak hepsinin ötesinde bambaşka deneyimleri istiyorsanız Cross ve Endurolar dikkatinizi kesinlikle çekecektir.

Yolda Olmak

Enduro motosikletler yolculuğu seven, rotasız seyyahlar misali durmadan yol almak isteyen ruhların tercihi olabilir.

Cross Scooterların aksine yolda olmak ve sadece yolculuğun tadını çıkarmakla ilişkilidir. Süspansiyonları zorlu yollarda sizi yarı yolda bırakmayacak sağlamlıktadır. Bunun dışında uzun yolculuklarda daha az yorulmanız için konforlu bir tasarıma sahiptir. Daha çok dağ ve köy yolları için uyumlu olan bu tip motosikletler ile şehrin dışında olmak, engebeli arazilere girmek gözünüzü korkutmaz. Ağır oldukları için kolayca sarsılmaz ve motorun devrilme endişesini size yaşatmaz.

Velocifero Enduro Scooterlar ise size gezgin ruhunuzu yansıtmak için ideal tasarımı sunar ve şehrin içinde 8 saat dayanabilen şarjı sayesinde uzun bir yol yapmanızı sağlar. Yol tutuşu güçlü olan scooterlar sayesinde şehrin dışında da macera aramanızın önünde bir engel kalmaz.

Yoldan Çıkmak

Cross Scooter sizi Cross motosiklet deneyimine yaklaştıracak olan tarzıyla içinizdeki hevesi tatmin etmenize yardımcı olabilir. Peki, Cross motosikletler aslında nerelerde kullanılır?

Akrobatik hareketlerle şov yapan adrenalin tutkunu sürücülerin şovlarını, arazilerde engellere aldırmadan çılgınlar gibi süren profesyonellerin maceralarını mutlaka izlemişsinizdir. İşte bunların hepsi Cross motosikletlerle gerçekleşiyor. Yani, aslında Cross motosikletler trafikte kullanabileceğiniz motosiklerlerden değiller. Bu yüzden plakaları, farları ve hatta bazen seleleri bile olmaz. Bu tip motosikletlerin üzerinde ağırlık yapacak olan hiçbir şey bulunmaz.

Velocifero’nun Cross Scooterları ise bu denli bir macerayı en güvenli şekilde deneyimlemenizi sağlayabilir. Şehrin içinde bir tarz sahibi olduğunuzu gösterebilir ve yoldan çıkmanın tadına varabilirsiniz.

Enduro ya da Cross Scooter… Seçiminiz isteklerinizi yansıtsın ve iki tekerlikli maceralara başlamak için Velocifero’nun güçlü tasarımları yolunuzu açsın. Tarzınıza uygun modelleri incelemek için hemen tıklayın!

2019-01-08T10:51:57+00:00 Aralık 19th, 2018|Genel|Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin