Enduro Motosiklet İle Özgürlüğe Doğru Gazla

Tekerine taş değmesin terimini çürüten engebeli yolların efendileri, uzun yol sürücüleri. Onlar Enduro motosiklet kullanıcıları fakat biz onlara kısaca endurocular diyoruz…

İlk insanın göçebeliğini motor üzerinde yaşayan enduro sürücüleri, genelde gezginlerden oluşan uzun yol sürücüleri olurlar. Tatiller, kamplar, geziler ve henüz gazlanmamış en güzel günlere gazlamak üzere yola çıkan özgür motorcular.

Sohbetleri, tarzları ve idealleri üzerine aynı düşüncelere sahip olmak ve onlar gibi konuşmak için o engebeli yollarda onlarla gazlamak lazım. Güneşin batışını izlerken motorumuzun yanına çadırımızı kurup bir akşam ateş başında oturup aynı havayı solumadan onları anlamamız imkansız.

Motosikletler kullanım tiplerine ve işlevlerine göre birbirlerinden ayrılırlar.

Enduro motorlar da işlev ve kullanım alanları açısından diğer motorlardan ayrılıyor. Aynı zamanda enduro kullanıcılarını da diğer motor sürücülerinden ayıran belli özellikler var tabi ki.

Enduro motorlar toprak ve engebeli araziler için uygun sürüş tipine sahip motosikletlerdir. Taş, toprak, çamur gibi etmenlerden pek etkilenmeden konforlu bir şekilde yolculuğunuza devam etmek üzere tasarlanmıştır. Aynı zamanda şehir içi yollarda da kullanılabilmektedir. Senenin on iki ayı motor üzerinde uzun yol yapılmayacağından endurolar fonksiyonel olarak hem şehir içi asfalt yollarda hem de şehir dışı köy, taşra yollarda rahatlıkla kullanabilecek seviyededir.  Manevra kabiliyeti yüksek olduğundan dolayı sürüş açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

Enduro motorlar diğer motorlara göre daha büyük ve iri bir görüntüye sahiptirler. Arazi şartlarında kullanımları göz önüne alındığında bu durum işlevine uygun olması açısından çok normaldir. Teker kullanımı da kullanım sahasına göre değişkenlik göstermektedir. Endurolar arazi ve şehir içi kullanıma uygun olmakla birlikte sürücüsünü her türlü yol şartına uygun olarak ulaşımını sağlamayı hedefler.

Özgürlükçü ve maceraperest motosiklet sürücülerinin favorileri haline gelmiş enduro motorlar ile doğayla iç içe, uzun yollarda bolca gazlama fırsatı bulacaksınız. Konforlu sürüş, yüksek manevra kabiliyeti ve bir hayli taşıma çantası kapasitesi ile uzun yollarınızın favorisi haline gelecektir.

Her motorcunun tarzı farklıdır. Kimisi agresif, kimisi rahat bir sürüş, kimi maceraperest, kimi sakin bir yolculuk ister. Kendi tarzınızı yansıtan bir motosiklet olduğunu düşünüyorsanız enduro ruhunu yaşamak için ufak bir test sürüşüne çıkabilirsiniz.

2018-11-22T08:49:41+00:00 Ağustos 30th, 2018|Genel|1 Yorum

Bir yorum

  1. Ali Taran 7:24 pm de Eylül 5, 2018 - Yanıtla

    Ne zamandır kullanabileceğim bir enduro scooter arıyordum. Teker yapısı ve hızlanması arazi şartlarına göre çok iyi.

Siz de fikrinizi belirtin