Neden Enduro Motosiklet Kullanmalısınız?

Her insanın hayallerini süsleyen bir motosiklet vardır.Sürüş planımız, rotamız ve gittiğimiz yol almamız gereken motosiklet türü ortaya çıkıyor. Motosiklete yeni başlayan birisine elektrikli scooter, scooter veya 125 cc sınıfında bir motosiklet tavsiye edilir. Uzun yolların tozunu dumanına katacak, asfalt, toprak ayırt etmeden yoluna devam edecek bir motorcuya ise enduro motosiklet önerilir.

Blog yazımızı okurken bir yandan da kendinize rota çıkartıyorsanız, önemli olan mesafeler değil görülecek yerler diyorsanız, enduro motosiklet kullanmak için doğru kişisiniz. Henüz kararını vermemiş bir motorcuysanız da biraz sonra sayacağımız pek çok özellikle birlikte bir enduro motosiklet sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Enduro Motosikletlerin Özellikleri

Enduro motosikletler arazi ve asfalt yollara uygun olarak tasarlanmış olmasıyla birlikte gerek düz yollarda gerekse engebeli yollarda sizi gitmek istediğiniz yere doğru keyifle götürecektir.

Yüksek manevra kabiliyeti dar ve engebeli yollarda size yüksek avantaj sağlayacak ve enduro motosiklet kullanmanın avantajını hissettirecektir.

Yüksek kapasite hacmine sahip enduro motosikletlere pek çok taşıma çantası yerleştirerek uzun seyahatlerinize rahatça çıkabilirsiniz. Uzun yola çıkarken motorcular için en zor noktalardan birisi eşyalarını yanlarında tanıyamamalarıdır. Yeterli alan olmadığı için eşyalarını koyabilecekleri yerler kısıtlıdır. Bir enduro motosiklet sürücüsü bunu pek dert etmez.

Uzun yol demişken motosiklet üzerinde en az 1-2 saat geçiren birisi sele rahatlığının ve sürüş konforundan bahsederken ne demek istediğimizi anlayacaktır. Farklı motor tipleriyle uzun yola çıkmanız hem güvenliğiniz hem de kendi konforunuz açısından pek sağlıklı olmayacaktır. Motor titreşimi ve sele bir süre sonra sizi rahatsız edecektir. Bu sebeple enduro motosikletler uzun yola çıkarken istediğiniz sürüş konforu vermekte ve gönül rahatlığıyla yola çıkmanızı sağlayacaktır.

Genel olarak diğer motorlardan hacim ve boyut olarak büyük olan enduroların yerden bir hayli yüksek olmaları ve oturuş pozisyonu dolayısıyla yol görüşünüz açısından size avantaj sağlar. Yolculuklarda en önemli noktalardan biri olan yol görüşü ve görüş takibi enduro motosikletlerin tasarımında dikkat edilmiştir.

Tüm bu özellikleri bir araya getirdiğimizde doğayla iç içe, özgürlüğünüzün peşinden gidebileceğiniz uzun yollar sizi beklemektedir.

 

 

 

 

 

2018-11-14T13:38:35+00:00 Ağustos 16th, 2018|Genel|Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin